Goldeny Retrievery Wzorzec Golden Retriever
Golden Retriever Retriever złoty Golden Retriever
O rasie Golden RetrieverZdrowiePielęgnacjaŻywienieWychowanieHodowla Golden RetrieverSzkolenieWystawy psów rasowych

Pielęgnacja uszuKontrola uszu

Czyszcząc uszy trzeba sprawdzać czy nie ma nadmiaru woszczyzny oraz zwracać uwagę na zapach i barwę ucha sygnalizujące stan zapalny oraz obecność ciał obcych, jak nasiona traw.


Płyny i żele do czyszczenia uszu


BEAPHAR Ear Cleaner - krople do pielęgnacji uszu dla psów

BEAPHAR Ear Cleaner - krople do pielęgnacji uszu dla psów


Krople do uszu dla psów, kotów i małych zwierząt futerkowych. Preparat łagodzi stany zapalne, ułatwia pielęgnację, zapewnia higienę ucha i ogranicza osadzanie się nadmiernej ilości woskowiny.

Należy czyścić tylko zewnętrzną część przewodu słuchowego. Nie wolno czyścić wnętrza ucha.

Sposób użycia: Profilaktycznie 2 razy w tygodniu aplikować 6-8 kropli, po czym delikatnie wymasować ucho.

BIOFAKTOR Otosol - płyn do czyszczenia uszu

BIOFAKTOR Otosol - płyn do czyszczenia uszu


Preparat OTOSOL służy do czyszczenia, dezynfekcji i pielęgnacji uszu u psów i kotów.

Właściwości i działanie: Zawiera arnikę, rumianek, olejki, flavonoidy, środki dezynfekcyjne i rozmiękczające, rozpuszczające złuszczający się naskórek, woskowinę i brud. Preparat zapobiega stanom zapalnym ucha zewnętrznego tła bakteryjnego i pasożytniczego. Składniki OTOSOLU działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, ściągajaco i przyspieszają gojenie. Preparat mozna stosować równiez w przypadku wystąpienia zmian różnego tła na skórze.

Skład: nalewka z arniki, wyciąg z rumianka, alkohol benzylowy, etanol, glicerol, woda destylowana Wskazania: Otitis exerna. Działanie przeciwzapalne, przeciwbólowo- ściągające i dezynfekujące. Przyspiesza gojenie ran.

Dawkowanie: 5-15 kropli płynu wprowadzic do ucha na 10 minut. Małżowiny uszne i przewody słuchowe dokładnie oczyścić wacikiem na pincecie.

DR SEIDLA Płyn do przemywania uszu

DR SEIDLA Płyn do przemywania uszu


Płyn do przemywania uszu psów i kotów działa antyseptycznie,oczyszczajaco i zmiękcza naskórek. Usuwa zabrudzenia i złuszczony naskórek. Pobudza jego odbudowę, zmniejsza ilość bakterii w małżowinie usznej i kanale słuchowym. Zawarty w preparacie mentol zmniejsza swędzenie, zapobiega drapaniu uszu przez zwierzę. Regularnie stosowany zmniejsza możliwosć rozwoju groźnych dla zdrowia psa i kota stanów zapalnych uszu.

Skład: Kwas mlekowy,kwas salicylowy,mentol,alantoina,detergenty,woda.

JEAN PIERRE HERY Soin Des Oreilles - żel do czyszczenia uszu

JEAN PIERRE HERY Soin Des Oreilles - żel do czyszczenia uszu


Żel do czyszczenia uszu. Po usunięciu włosów z przewodu słuchowego wpuścić 2-3 krople preparatu, pomasować u podstawy ucha i po 2-3 minutach rozpuszczoną woskowinę usunąć watką. Jeśli trzeba - zabieg powtórzyć.

Cotygodniowe czyszczenie uszu pozwoli utrzymać je w idealnej czystości i nie dopuścić do bardzo bolesnych chronicznych stanów zapalnych. Dotyczy to wszystkich psów zwłaszcza tych o uszach zwisających, źle wentylowanych. Opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.


Golden   O rasie   Wzorzec   Zdrowie   Pielęgnacja   Żywienie   Wychowanie   Hodowla   Szkolenie   Wystawy   Forum Golden   Kontakt

Inne retrievery: Labrador Retriever Retriever Serwis