Goldeny Retrievery Wzorzec Golden Retriever
Golden Retriever Retriever złoty Golden Retriever
O rasie Golden RetrieverZdrowiePielęgnacjaŻywienieWychowanieHodowla Golden RetrieverSzkolenieWystawy psów rasowych

Pielęgnacja sierściUsuwanie kołtunów

Do rozczesania łatwo tworzących się na portkach, klatce piersiowej, łapach i brzuchu kołtunów używamy drucianej szczotki, która usuwa też martwy włos. Kiedy pies linieje w domu jest pełno twardych włosów okrywowych oraz fruwającego podszerstka. Przy czesaniu sprawdzamy czy nie ma w sierści pasożytów, a na skórze podrażnień.

Podwójna szczotka

Włosiana szczotka doskonale nadaje się do wstępnego szczotkowania i układania fryzury. Spilśniony włos rozczesujemy szczotką drucianą, uważając aby nie zadrapać delikatnej skóry.

Strzyżenie łap

Zbyt długi włos na łapach przycinamy ostrymi nożyczkami wycinając również włos spomiędzy poduszek łap. Łatwiej wtedy utrzymać czystość, a nasiona traw nie tak łatwo mogą utkwić w łapie.

Rozczesywanie piór

Pióra na ogonie, klatce piersiowej, portkach i łapach Goldena, starannie szczotkujemy, a następnie rozczesujemy grzebieniem, tak aby w sierści nie pozostały żadne kołtuny.

Masaż skóry

Kiedy pies jest już starannie rozczesany i wyszczotkowany przystępujemy do masażu skóry, który sprawia Goldenowi ogromną przyjemność. Używając miękkiej gumowej szczotki masujemy skórę w różnych kierunkach, co stymuluje produkcję naturalnych substancji oleistych natłuszczających włos i nadaje mu zdrowy wygląd.

Nabłyszczanie sierści

Każdą sesję pielęgnacyjną kończymy przecierając sierść suchą irchą. Ten zabieg nie tylko usuwa resztki martwego włosa, ale też nadaje sierści niezwykły połysk. Zabiegi pielęgnacyjne kończymy komendą zwolnienia i nagroda za poprawne zachowanie.


Golden   O rasie   Wzorzec   Zdrowie   Pielęgnacja   Żywienie   Wychowanie   Hodowla   Szkolenie   Wystawy   Forum Golden   Kontakt

Inne retrievery: Labrador Retriever Retriever Serwis